4) ОСОБЛИВОСТІ ПРОДАЖУ М'ЯСА І М'ЯСОПРОДУКТІВ


Нормативна база:


1. Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами» від 11.07.2003 р. № 185.


М'ясо   і   м'ясопродукти   розміщують   на короткострокове  зберігання негайно при температурі охолодження не вище ніж  +8 град.C,  а для швидкопсувних - не вище ніж +6 град. C  ([1] розділ II пункт 4.6).


Перед  продажем заморожене м'ясо попередньо розморожують до  температури  -6  град. С  ([1] розділ II пункт 4.7).


Відібраний товар спочатку показують споживачеві, а потім зважують   ([1] розділ II пункт 4.17).


М'ясо  і м'ясопродукти відпускають споживачам тільки в зачищеному   стані, належному товарному вигляді, без зайвих, непередбачених  технологічних  матеріалів  і  відходів нехарчового призначення  ([1] розділ II пункт 4.14).


Поверхні  ковбасних  виробів  і копченостей протирають рушником,  кінці  оболонки зрізають, видаляють обв'язки, обвітрені зрізи   зачищають.   М'ясні   хліби,   шинку  у  формі,  варені  й варено-копчені окороки та інші вироби, що випускаються загорнутими в  целофан  або  пергамент,  подають на робочі місця у загорнутому вигляді.  Обгортку  цих  виробів  знімають  безпосередньо  під час продажу (перед нарізуванням) ([1] розділ II пункт 4.10).


Шпик  зачищають  від  солі,  а  жири - від пожовклого верхнього шару  ([1] розділ II пункт 4.11).


Потушне м'ясо розбирають на сортові відруби відповідно до схем  розбирання  для кожного виду тварин. Усі інші м'ясопродукти сортують за видами, категоріями, сортами  ([1] розділ II пункт 4.7).


М'ясо  птиці  звільняють від тари, паперової обгортки і тампонів ([1] розділ II пункт 4.8).


Напівфабрикати, кулінарні вироби перекладають на лотки, блюда, листи ([1] розділ II пункт 4.9).


Сирокопчені окісти розрубують згідно з порядком розбирання свинини для торгівлі без відокремлення шкури і кісток  ([1] розділ II пункт 4.18).


Копчено-варені, знежирені, варені,  закопчені  та варено-копчені  окісти  розрубують і нарізають в установленому для кожного з цих  виробів  порядку  і  продають без кісток, шкури і хрящів  ([1] розділ II пункт 4.19).


Здійснюючи продаж м'яса і м'ясопродуктів  без нарізування, за згодою споживача додають не більше двох доважків, що не перевищують 10  відсотків загальної маси покупки. Доважки повинні відповідати сорту і якості товару, що відпускають  ([1] розділ II пункт 4.16).


М'ясо  птиці  продають  цілим  або розрубленим: курей, качок  -  на дві половини вздовж тушки, а гусей та індичок - на 2, 4,  6 і 8 частин  ([1] розділ II пункт 4.17).


На замовлення споживача продавець ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ нарізати ковбасу, копченості, шинку та інше, додержуючись санітарно-гігієнічних правил. Нарізані шматки викладають на чистий посуд або пакувальний папір за допомогою ножа або виделки  ([1] розділ II пункт 4.21).


Продажу НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ  за  властивими дефектними ознаками:

- м'ясо з неправильним розбиранням по хребту,  погано обезкровлене,  зі згустками крові, з наявними залишками внутрішніх органів,  бахромок, із зачистками і зривами підшкірного жиру понад допустимі норми;

- субпродукти,  не розсортовані за видами, заморожені у вигляді блоків (язики, мозок, нирки), погано оброблені, із залишками інших тканин   (нирки - із   сечоводами;  печінка  -  із  зовнішніми кровоносними  судинами  і  жовчним міхурем, великими лімфовузлами, ноги - за наявності щетини або шерсті);

- м'ясо птиці з непотрошеними  тушками  (крім  дичини),  з неналежною обробкою (залишки пуху,  пір'я,  пеньків,  саден, наявність  розривів  шкіри  понад допустимі норми, а також синців, викривлення спини і грудної кістки);

- ковбасні  вироби з в'язками  батонів,  що  не  відповідають відповідному  виду  виробів, неналежним маркуванням, пошкодженнями оболонки,  забрудненою  та  вологою поверхнею батонів, з напливами фаршу  над  оболонкою, крихкою консистенцією, ознаками злипання, з наявністю шпику жовтого кольору в ковбасах вищого ґатунку, а також понад  допустимі  норми  у  виробах  1-го і 2-го гатунку, з сірими плямами  на  розрізі;  з  бульйонними  і  жировими набряками понад допустимі норми, блідо-сірого кольору, недоварені;

- копченості  з  неправильно  розібраними  тушами,  з висмиками м'яса  і  жиру,  за  наявності бахромок і залишків щетини, сірих і зелених плям у розрізі, непроварені, непрокопчені;

- м'ясні напівфабрикати з деформацією форми, пошкодженою упаковкою та порушенням правил укладки, без етикеток, зі зміненим кольором, з консистенцією, що не відповідає ступеню готовності, з порушеннями ваги порції;

- консерви без етикеток, у немаркованих, іржавих, деформованих, з порушеною герметичністю і бомбажних банках;

- топлені  жири  з  різким  невластивим  запахом, дуже зміненим кольором, прогірклі  ([1] розділ II пункт 4.4).


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика