ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ ТАКСІ ТА ЛЕГКОВИМИ АВТОМОБІЛЯМИ НА ЗАМОВЛЕННЯ


Нормативна база:


1. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» від 18.02.1997 р. № 176.

2. Наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва,Міністерства транспорту України "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом» від 16.01.2001 р. № 6/18.

3. Наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва,Міністерства транспорту України "Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі» від 18.12.2003 р. № 136/985.


Водій таксі ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:

1) здійснювати посадку пасажирів на стоянці в порядку  черги, надавати   право   позачергового   користування  таксі  згідно  із законодавством;

2) відчиняти двері таксі,  відкривати багажник та  перевіряти його закриття під час посадки пасажирів;

3) повідомляти пасажирам про розмір оплати проїзду, показання таксометра на початку і в кінці поїздки  та  роз'яснювати  порядок користування таксі;

4) здійснювати   перевезення   до   пункту   призначення   за визначеним пасажиром маршрутом або найкоротшим  шляхом  за  згодою пасажира;

5) бути ввічливим і уважним до пасажирів;

6) отримувати  згоду  пасажира на запропонування іншим особам здійснити поїздку;

7) передавати забуті речі у міський стіл знахідок;

8) вживати заходів для  своєчасної  доставки  пасажирів  до місця  призначення  у  разі  виходу  транспортного  засобу з ладу (зупинити попутне таксі, викликати таксі по телефону тощо);

9) допомогти пасажирові укласти багаж;

10) видати на вимогу пасажира  чек  для  оплати  транспортної послуги;

11) виконувати договірні зобов'язання щодо подачі автомобіля, доставки пасажира, умов та розміру оплати;

12)  виконувати  вимоги  цих  Правил, Правил дорожнього руху та  Правил технічної експлуатації транспортного засобу ([1] пункт 150).


Водій таксі МАЄ ПРАВО відмовити у поїздці  пасажирові,  який перебуває у стані алкогольного  чи  наркотичного  сп'яніння,   порушує   громадський порядок,  має  при  собі  речі,  заборонені для перевезення,  може забруднити салон автомобіля ([1] пункт 153).


Водію таксі ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1) відмовляти  пасажирові  в  обслуговуванні,  крім випадків, передбачених законодавством та цими Правилами;

2) пропонувати  особі  поїздку  без  згоди   пасажирів,   які перебувають салоні таксі;

3) здійснювати перевезення пасажирів, якщо в автомобілі таксі відсутній або не працює таксометра;

4) перевозити групу пасажирів у кількості, що перевищує пасажиромісткість транспортного засобу;

5) установлювати за поїздку розмір плати,  який не відповідає показанням таксометра;

6) обирати пасажирів за вигідністю їх прямування;

7) нав'язувати  спільний   проїзд   кільком   пасажирам   або здійснювати  перевезення пасажирів не найкоротшим шляхом,  якщо на те відсутня їх згода;

8) перевозити в автомобілі гострі і ріжучі предмети, пожежонебезпечні,  вибухові,  отруйні,  їдкі, сморідні, наркотичні речовини, вогнепальну зброю без чохлів, інші небезпечні предмети;

9) перевозити  тварин,   крім   передбачених законодавством випадків;

10) брати  плату  з пасажирів за час простою у разі зупинки в дорозі з вини водія;

11) їсти, пити та курити під час руху;

12)  порушувати вимоги цих Правил, Правил дорожнього руху та  правил технічної експлуатації транспортного засобу  ([1] пункт 154).


Пасажир таксі МАЄ ПРАВО:

1) на високоякісне та безпечне перевезення;

2) вибирати на свій розсуд будь-яке таксі,  що  перебуває  на стоянці;

3) вимагати від водія:

    - виконання   вимог Правил  дорожнього  руху,  цих  Правил  та  законодавства  про  захист  прав споживачів,  проведення розрахунку згідно з показаннями таксометра та видачі йому чека;

    - здіснення перевезення без підсадки інших пасажирів;

    - здійснення перевезення найкоротшим шляхом;

4) визначати шлях прямування до пункту призначення;

5) перевозити  на  руках  дитину дошкільного віку на задньому сидінні;

6) звертатися до перевізника та інших організацій  з  вимогою роз'яснити порядок надання транспортних послуг і їх оплати;

7) на компенсацію заподіяної шкоди ([1] пункт 156).


Пасажир таксі ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:

1) виконувати вимоги цих Правил;

2) здійснювати посадку та висадку з правого боку тільки після повної зупинки транспортного засобу;

3) під час руху не відволікати  увагу  водія  від  керування транспортним засобом;

4) не  допускати дій,  які загрожують безпеці перевезення та дорожнього руху;

5) не курити і не відкривати вікон у салоні без погодження  з водієм та іншими пасажирами;

6) оплатити у разі виходу транспортного засобу з ладу частину вартості проїзду згідно з показаннями таксометра;

7) розрахуватися з водієм у повному обсязі  після  закінчення поїздки,  у тому числі у разі її припинення за власним бажанням, а в разі зупинки за власною потребою - оплатити частину перевезення, що  здійснене,  згідно з показаннями таксометра та внести аванс на час чекання за домовленістю (якщо в межах такого часу  пасажир  не з'явився, перевезення вважається закінченим) ([1] пункт 157).


Послуги  таксі  надаються громадянам у порядку черги на стоянках таксі та на  шляху  прямування,  а  також на замовлення (звичайне, термінове, нічне, усне, письмове чи по телефону)  ([1] пункт 89).


На легковому автомобілі-таксі ПОВИННО  бути встановлено:  сигнальний ліхтар із зеленим та червоним світлом у верхньому  правому  кутку  лобового  скла,  розпізнавальний ліхтар оранжевого   кольору, який установлюється на   даху таксі (мікроавтобуса  -  для  маршрутних  таксомоторних  перевезень),  з нанесенням на ньому композиції з чорних квадратів, розташованих у шаховому порядку, а також таксометр ([2] пункт 2.2.4) (у місці, яке забезпечує одержання пасажиром повної інформації про показники таксометра)  ([3] пункт 2.2.1).


Суб'єкти господарської діяльності, що надають послуги з внутрішніх  перевезень пасажирів та їх багажу на таксі,ПОВИННІ забезпечувати дотримання чинного законодавства щодо надання окремим категоріям громадян пільг при користуванні таксі  ([3] пункт 2.3.2).


Розрахунки за послуги таксі проводяться після  закінчення перевезення.  На  вимогу пасажира йому видається чек відповідно до оплаченої вартості проїзду  ([1] пункт 92).


У разі одночасного перевезення кількох пасажирів сума, що підлягає сплаті кожним з них, розраховується  шляхом  поділу загальної суми вартості проїзду на кількість пасажирів пропорційно відстані  поїздки  кожного.  У  разі зупинки таксі в дорозі з вини водія час простою пасажирами не оплачується  ([1] пункт 93).


У салоні таксі ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ перевозити речі,  які  вільно проходять  через дверні отвори автомобіля (без зняття обмежників), не псують і не забруднюють салон,  не заважають  водієві  керувати автомобілем і користуватися дзеркалом заднього виду.

Перевезення тварин  на таксі здійснюється відповідно до вимог законодавства.

У багажному   відділенні   таксі ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ перевезення вантажу,  загальна  вага  якого не перевищує передбачену технічною характеристикою транспортного засобу,  за умови вільного  закриття та/або відкриття кришки багажника  ([1] пункт 94).


У разі замовлення послуги таксі НЕОБХІДНО ВИЗНАЧИТИ:

1) час і місце (адреса) подачі транспортного засобу;

2) кінцевий пункт маршруту (за бажанням замовника послуги);

3) час доставки  у  кінцевий  пункт  (за  бажанням  замовника послуги);

4) контактний телефон замовника послуги;

5) вартість  послуги  з  перевезення  (за  бажанням замовника послуги);

6) інші основні характеристики обслуговування (за погодженням сторін).

Суб'єкт господарювання, який надає інформаційно-диспетчерські послуги,  уточнює час,  необхідний для здійснення перевезення,  та час   подачі   транспортного  засобу  з  урахуванням  особливостей дорожньо-транспортної  ситуації  (погодні  умови,   період   доби, можливі ускладнення під час виконання замовлення) ([1] пункт 98).


У  разі  укладення договору про замовлення послуги таксі за допомогою дистанційних засобів зв'язку  суб'єкт  господарювання відповідає за   виконання  його  умов  та  надання  достовірної  і своєчасної інформації про послугу  ([1] пункт 101).


Про порушення умов договору, що призвело до неможливості надання або отримання послуги таксі в обумовлений строк,  суб'єкт господарювання, замовник послуг повідомляє в обов'язковому порядку іншій стороні ([1] пункт 102).


Якщо замовлення послуги перевезення на таксі прийнято не пізніше ніж за 30 хвилин до  визначеного  часу його виконання  і суб'єкт  господарювання  не  має  можливості забезпечити виконання замовлення,  він зобов'язаний попередити про це замовника  послуги не   пізніше  ніж за  30  хвилин  до  визначеного  часу  подачі транспортного засобу, а в разі, коли час від прийняття замовлення до його виконання становить менш як 30 хвилин, - негайно  ([1] пункт 103).


Перевезення на замовлення здійснюється за договором, який укладається між перевізником та фізичною або юридичною особою у  письмовій  формі  і  повинен  містити  інформацію  про  основні характеристики обслуговування, відповідальність сторін, форму та строк проведення розрахунку, марку і клас транспортного засобу, його облаштування, наявність додаткового технічного обладнання.

Договір може бути укладений:

- окремо на  кожну  послугу з визначенням часу та місця посадки пасажира (групи пасажирів), місця та орієнтовного часу прибуття, а також загального розміру оплати послуги;

- на встановлений строк обслуговування з визначенням переліку обов'язків,  що покладаються  на  водія,  виду  оплати  (подобова, погодинна та/або покілометрова) з можливим продовженням строку дії договору за домовленістю сторін ([1] пункт 105).


  Перевізнику, який  надає  послуги з перевезення на замовлення, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ оформляти послугу та здійснювати посадку пасажира:

- на шляху проходження;

- на зупинках транспорту, стоянках таксі;

- у місцях, не передбачених договором.

Перед виїздом для виконання замовлення перевізник забезпечує водія договором та розрахунковими документами.

Завершення надання послуги з перевезення на замовлення підтверджується підписанням акта виконаних робіт ([1] пункт 107).


Під час надання послуг з перевезення  на  замовлення  НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ   його   облаштування   (повністю   або  частково)  з відтворенням будь-яких ознак таксі  ([1] пункт 108).


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика