3) ПОВЕДІНКА НА БОРТУ ПОВІТРЯНОГО СУДНА


Нормативна база:


1. Наказ Міністерства транспорту та зв'язку України «Про затвердження Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу» від  23.04.2010 р. № 216.


Пасажир НЕ МАЄ ПРАВА заважати екіпажу під час  виконання  ним своїх службових обов'язків і повинен виконувати вказівки командира повітряного судна та екіпажу щодо  гарантування  безпеки  польоту, повітряного  судна  та безпечного,  ефективного і комфортабельного польоту пасажирів. Пасажир МАЄ відмовитися від поведінки, яка може викликати або викликає протест інших пасажирів  ([1] розділ XXII пункт 1).


З  метою забезпечення безпеки польоту перевізник МАЄ ПРАВО заборонити або обмежити використання на  борту  повітряного  судна електронної техніки, мобільних телефонів, переносних комп'ютерів, портативних магнітофонів, портативних радіоприймачів, CD-плеєрів, передавальних пристроїв, у тому числі іграшок з радіоуправлінням, портативних рацій тощо (за винятком  приладів  штучного  слуху  та серцевих електрокардіостимуляторів)  ([1] розділ XXII пункт 2).


На борту повітряного судна пасажир НЕ МАЄ ПРАВА бути в стані алкогольного або  наркотичного  сп'яніння  або  під  впливом будь-якої  іншої  речовини,  яка  може  призвести до небезпеки або становити небезпеку для інших пасажирів,  речей, повітряного судна або  його екіпажу.  Вживання будь-яких алкогольних напоїв на борту повітряного судна дозволяється лише у кількості,  що  пропонується перевізником  ([1] розділ XXII пункт 3).


Незалежно від дальності польоту ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ палити на борту повітряного судна. В окремих випадках перевізник може надати згоду  палити на борту повітряного судна у спеціально обладнаних для цього місцях  ([1] розділ XXII пункт 4).


Якщо пасажир не дотримується перерахованих вимог, перевізник має право вжити таких заходів, яких вимагатиме ситуація і які перевізник буде вважати необхідними для недопущення такої  поведінки.  До  таких  заходів  можуть  належати  обмеження переміщення пасажира повітряним судном,  висадка пасажира, відмова в  посадці  на  борт  повітряного  судна  в  будь-якому  пункті за маршрутом перевезення  і  передання  пасажира  місцевим  державним органам для вжиття відповідних заходів впливу  ([1] розділ XXII пункт 5).


Якщо  пасажир  не  дотримується положень цього розділу або діє іншим чином, не виконуючи встановлені  перевізником  правила, перевізник  має  право відмовити пасажиру в подальшому перевезенні та застосувати до    нього заходи адміністративного і цивільно-правового впливу (притягнути   до адміністративної, кримінальної відповідальності, звернутися до суду  про відшкодування збитків)  ([1] розділ XXII пункт 6).


Якщо  через  заборонену  поведінку пасажира перевізник був змушений  вчинити певні дії, які потягли за собою додаткові витрати, пасажир ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ відшкодувати  перевізнику  такі витрати відповідно до чинного законодавства  ([1] розділ XXII пункт 7).


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика