2) ОПЛАТА ПОСЛУГ ПОШТОВОГО ЗВ'ЯЗКУ
Нормативна база:
1. Закон України «Про поштовий зв'язок» від 04.10.2001 р. № 2759-III.
Тарифне регулювання у сфері надання послуг поштового зв'язку здійснюється Національною комісією України з питань регулювання зв'язку відповідно до законодавства України і повинно стимулювати впровадження операторами новітніх технологій, підвищення якості надання послуг, збільшення обсягів і розширення номенклатури послуг.
Тарифному регулюванню у сфері надання послуг поштового зв'язку підлягають виключно універсальні послуги поштового зв'язку ([1] стаття 9).
Тарифи на інші послуги поштового зв'язку встановлюються операторами поштового зв'язку згідно із законодавством ([2] пункт 93).
Послуги поштового зв'язку оплачуються під час їх замовлення за діючими тарифами готівкою у національній валюті або шляхом безготівкового розрахунку із застосуванням платіжних карток, розрахункових чеків та інших розрахункових документів ([2] пункт 92).
Послуги поштового зв'язку оплачуються з використанням поштових марок, відбитків державного знака маркувальної машини, відбитків про оплату, нанесених друкарським чи іншим способом, відміток, які свідчать про те, що оплату проведено повністю ("Taxe percue"), а також міжнародних купонів для відповіді, що видаються Міжнародним бюро Всесвітнього поштового союзу ([2] пункт 94).
Поштові марки наклеюються на адресному боці простого або рекомендованого листа, поштової картки, бандеролі вгорі праворуч, окремо одна від одної ([2] пункт 95).
Продані поштові марки, марковані конверти і картки поверненню та обміну не підлягають ([2] пункт 97).
У межах України безоплатно пересилаються:
- прості листи масою до 20 грамів і поштові картки, відправниками та адресатами (одержувачами) яких є військовослужбовці строкової служби;
- посилки з одягом військовослужбовців, призваних на строкову військову службу, що відправляються в установленому порядку військовими частинами;
- секограми, у тому числі міжнародні, за винятком тих, що пересилаються повітряним видом транспорту ([2] пункт 101).
Опущені в поштові скриньки неоплачені або неповністю оплачені прості листи і поштові картки за призначенням не пересилаються, а підлягають поверненню відправникам для повної оплати їх пересилання згідно з встановленим тарифом. Такі поштові відправлення без адреси відправника зберігаються об'єктом поштового зв'язку протягом установленого законодавством терміну ([2] пункт 102).
Доставка на домашню адресу поштових переказів, листів та бандеролей з оголошеною цінністю оплачується відправниками або адресатами (одержувачами) ([2] пункт 103).