1.1.3. ПРАВИЛА ПРОДАЖУ ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ


Нормативна база:


1. Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

2. Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» від 22.09.2005 р. № 2899-IV.

3. Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами» від 24.07.2002 р. № 218.


Перед продажем тютюнових виробів продавцем обов'язково  перевіряється   їх   якість   за   зовнішнім   виглядом   упаковки (забруднення,  розриви  та розклеювання коробок,  пачок і пакетів, перекіс розривної стрічки тощо) ([3] пункт 18).


тютюнові  вироби


- сигарети  з  фільтром  або  без фільтру, цигарки,   сигари,   сигарили,   а   також  люльковий,  нюхальний, смоктальний,  жувальний  тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його  замінників  для  куріння,  нюхання,  смоктання  чи  жування  ([1] стаття 1).


Маркування на кожній пачці тютюнових виробів передбачає наявність відомостей про  вміст  смол  та  нікотину,  що  виділяються  з  тютюновим  димом під час їх куріння,  які нанесені на зовнішню поверхню однієї меншої  сторони пачки та займають не менше 15 відсотків  площини  цієї  сторони;  основного медичного попередження споживачів  тютюнових  виробів  та  додаткового медичного попередження відповідно  до  чинного  законодавства

Знаки для товарів на тютюнових виробах ПОВИННІ бути виконані мовою та у вигляді зареєстрованого оригіналу або зображення, наведеного в прийнятій на розгляд заявці на реєстрацію знака для товарів і послуг. ([3] пункт 13).


Суб'єктом підприємницької діяльності ПОВИННО забезпечуватися  інформування  споживача  про роздрібні ціни в грошовій  одиниці  України за допомогою ярликів цін (цінників) на зразках тютюнових виробів, що перебувають в  продажу  ([3] пункт 20).  


НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ зберігання тютюнових  виробів в одному приміщенні разом із продуктами,  що швидко псуються,  та товарами, що мають запах та властивість самим вбирати запах ([3] пункт 16).


ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- реалізація (продаж) тютюнових виробів,  предметів, пов'язаних з їх  вживанням, особам, які не досягли  18  років, а також реалізація  (продаж)  тютюнових  виробів  в упаковках, що містять менше ніж 20  сигарет  або  цигарок,  чи  поштучно  (крім  сигар) ([2] стаття 13);

- зберігання  та  реалізація на території України тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка  ([3] пункт 7);

- приймати для продажу тютюнові  вироби  від юридичних і фізичних осіб, які не мають ліцензії на виробництво або на право імпорту, чи  оптової  торгівлі  тютюновими виробами  ([3] пункт 10);

- продаж тютюнових виробів:

    = особами, які не досягли 18 років;

    = у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоров'я;

   = у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, якими здійснюється торгівля товарами дитячого асортименту або спортивними  товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

    = у місцях проведення спортивних змагань;

    = в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування;

    = з торгових автоматів;

    = з полиць  самообслуговування  (крім тютюнових виробів у блоках);

    = з рук та в не визначених для цього місцях торгівлі  ([3] пункт 11).


Продавець тютюнових виробів у разі виникнення сумніву щодо досягнення покупцем 18-річного віку МАЄ ПРАВО вимагати в нього документ, що засвідчує вік  ([3] пункт 11).


Тютюнові вироби належної якості обміну та поверненню не підлягають ([3] пункт 24).


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика