2) ОСОБЛИВОСТІ ПРОДАЖУ ТЕКСТИЛЬНИХ ТОВАРІВ


Нормативна база:


1. Наказ Міністерства економіки України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами» від 19.04.2007 р. № 104.


Працівники суб'єкта господарювання ПОВИННІ консультувати споживача щодо виду тканин і штучних виробів,  груп і підгруп,  до яких вони належать,  взаємозамінності тканин,  засобів догляду  за текстильними товарами, роз'яснювати цифрові позначення на виробах, ярликах,  етикетках,  а також інформувати  споживачів  про  наявні дефекти тканин.

На прохання споживача продавець ПОВИНЕН допомогти визначити необхідну  кількість  тканини для виготовлення швейного виробу,  а також підібрати відповідне оздоблення  ([1] розділ II пункт 2 підпункт 7).


Для відмірювання тканин на робочому місці продавця встановлюється  прилавок або стіл завдовжки не менше ніж 3 метри і завширшки 80 см.

Відміряють тканини жорстким стандартним метром (брусковим, дерев'яним),  який має повірочне клеймо, способом, що залежить від виду тканини:

- тонкі та  легкі тканини бавовняні,  лляні,  шовкові та інші - шляхом відкидання тканини на прилавок при вільному (без натягання) прикладанні тканини до метра;

- гофровані та  плісировані   тканини   -   шляхом   накладання жорсткого (брускового, дерев'яного) метра на тканину, що лежить на прилавку (столі) у розправленому  вигляді,  без  натягання  і  без порушення гофрування і плісе;

- важкі та об'ємні тканини (вовняні,  тканини для  автомобілів, м'яких  меблів  тощо)  -  шляхом  накладання  жорсткого  метра  на тканину,  яка лежить на прилавку  (столі)  у  вільному  стані  без складок і зморшок.

Дозволяється відмірювати всі види  тканин  (крім  вовняних  і трикотажних полотен)  на  спеціальному  прилавку (столі) способом накладання тканини на проградуйований металевий мірник  (стрічку), що має повірочне клеймо  ([1] розділ II пункт 2 підпункт 8).

При продажу тканини залишок її в рулоні МАЄ БУТИ придатним для пошиття (виготовлення) повномірного виробу.

До повного продажу куска (рулону)  тканини  зберігають  його "хазовий кінець" з фабричним ярликом і тавром.

Пропонувати до продажу "хазові кінці"  можна,  якщо  відбиток тавра і штампа не погіршує виду тканини з лицьового боку  ([1] розділ II пункт 2 підпункт 9).


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика