1.2.2. ПРАВИЛА ПРОДАЖУ НАФТОПРОДУКТІВ


Нормативна база:


1. Постанова Кабінета Міністрів України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами» від  20.12.1997 р. № 1442.


На фасаді АЗС  і  торгівельного  приміщення  ПОВИННА бути  вивіска  із  зазначенням найменування суб'єкта господарювання та власника або   уповноваженого   ним  органу.  На видному місці розміщуються  інформація  про  режим  роботи і копія свідоцтва про державну  реєстрацію, а також  табличка із зазначенням прізвища, імені та по батькові чергового  оператора, що відпускає нафтопродукти, і інформація про місце розташування найближчих АЗС. Усі відомості  оформляються  відповідно  до законодавства про мови  ([1] пункт 7).


Відомості про роздрібні ціни, марки та види нафтопродуктів (у  тому числі дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки), що   продаються на АЗС, ПОВИННІ бути зазначені на інформаційному табло,  яке  встановлюється  на  в'їзді  та  біля оператора  АЗС.

Усі зразки  супутніх  товарів та нафтопродуктів у дрібній розфасовці  ПОВИННІ бути виставлені у асортименті, наявному у суб'єкта господарювання, у вітринах приміщення АЗС, на прилавках і у  вітринах  спеціалізованих магазинів з ярликами цін (цінниками), оформленими в установленому порядку  ([1] пункт 8).


Суб'єкт господарювання ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ  поінформувати  споживача про  можливість виникнення за певних умов унаслідок поводження з нафтопродуктами небезпеки для життя,  здоров'я споживача  та  його майна, навколишнього природного середовища  ([1] пункт 9).


Заправка автотранспортних засобів провадиться за допомогою оператора АЗС або водієм самостійно під наглядом оператора ([1] пункт 35).


Автотранспортні засоби заправляються нафтопродуктами на АЗС у  порядку черги, за винятком автомобілів спеціального призначення та автомобілів громадян, яким згідно із законодавством встановлено пільги.

Автомобілі, що чекають черги на заправку, ПОВИННІ знаходитися за межами території АЗС ([1] пункт 33).


Заправка  автомобілів  та  інших   транспортних   засобів населенню  провадиться оператором АЗС через паливо-, мастило- та сумішороздавальні колонки. Дозволяється також відпускати нафтопродукти в тару споживача (металеві каністри) ([1] пункт 34).


Паливо-  та   мастилороздавальні   колонки   на   АЗС встановлюються   таким чином, щоб споживач міг безпосередньо спостерігати за показаннями колонки під час вимірювання та видачі замовленої   ним   дози   палива  чи  мастила.  Показання  колонки зберігаються  протягом  усього   часу  проведення  розрахунку  з споживачем (до замовлення іншої дози).

Перед початком кожного відпуску нафтопродуктів показання лічильника разового відпуску колонки повинні обов'язково встановлюватися на нульову позначку.

Якщо у споживача виникли сумніви щодо точності дози відпуску нафтопродукту колонкою, на його вимогу оператор АЗС ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ негайно перевірити її стан і у разі  виявлення  недоливу відшкодувати  збитки споживачу і припинити подальше використання цієї колонки до проведення ремонту.

На   вимогу споживача оператор АЗС ПОВИНЕН надати  книгу відгуків  і  пропозицій для виконання запису про несправність колонки із зазначенням її номера, дати і часу запису  ([1] пункт 37).


Розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів,    відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо) в установленому  законодавством порядку. Разом з нафтопродуктами споживачеві в   обов'язковому порядку видається розрахунковий документ за установленою формою на повну суму проведеної операції, який  підтверджує факт купівлі товару. У розрахунковому документі зазначається   інформація   про   форму   здійснення   розрахунку ([1] пункт 10).


ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :

- продаж нафтопродуктів безпосередньо з автоцистерн, а також приватними особами в каністрах і іншій тарі ([1] пункт 3);

- відпуск бензину в тару з полімерних матеріалів і в скляну тару ([1] пункт 34).


Споживач  МАЄ ПРАВО  протягом  чотирнадцяти  днів  з дня купівлі обміняти нафтопродукти належної якості на аналогічні у суб'єкта господарювання,  в якого вони були придбані, у разі, коли нафтопродукти не можуть бути ним використані за призначенням.

Обмін нафтопродуктів належної якості проводиться за умови, якщо  вони не використовувалися, збережено їх товарний вигляд, споживчі  властивості, пломби, ярлики, а також за наявності розрахункового  документа,  виданого споживачеві разом з проданими нафтопродуктами ([1] пункт 11).


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика