1.2.5. ПРАВИЛА ПРОДАЖУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ


Нормативна база:


1. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» від 11.11.2009 р. № 1200.


Порядок  визначає  механізм провадження торговельної діяльності  у  сфері  торгівлі автомобілями, автобусами,  мотоциклами всіх типів,  марок і моделей,  причепами, напівпричепами,  мотоколясками,  тракторами,  самохідними шасі, іншими механізмами та транспортними засобами вітчизняного  та  іноземного виробництва (далі - транспортні засоби) та їх складовими частинами (двигуни, шасі, кузови, рами), що мають ідентифікаційні номери, а також  тими транспортними засобами та їх складовими частинами,  що мають ідентифікаційні номери, які перебували в користуванні і були зареєстровані  в інспекції державного технічного нагляду  ([1] пункт 1).


Продаж транспортних засобів та їх  складових  частин,  що мають  ідентифікаційні  номери,  неповнолітнім особам здійснюється відповідно до законодавства  ([1] пункт 30).


Нові   транспортні   засоби,   транспортні   засоби,   що перебували в користуванні,  а також їх складові частини,  що мають ідентифікаційні  номери,  які  були  ввезені  на  митну  територію України,  підлягають  обов'язковій сертифікації та допускаються до продажу за наявності сертифіката відповідності  їх  конструкції  і технічного  стану  обов'язковим  вимогам  норм  і  стандартів  або свідоцтва про визнання відповідності. ([1] пункт 10).


Інформація  про  транспортний  засіб  та  його   складові частини,  що  мають  ідентифікаційні номери,  може розміщуватися у місцях їх реалізації,  а також за згодою споживача  доводитися  до його відома за допомогою засобів дистанційного зв'язку.

Інформація про  ціну  транспортного  засобу та його складових частин,  що  мають  ідентифікаційні  номери,  в  грошовій  одиниці України надається суб'єктом господарювання за допомогою ярлика цін (цінника),  який підписується особою, що відповідає за формування, установлення або застосування цін, і скріплюється круглою печаткою (штампом) суб'єкта господарювання із зазначенням  дати  підписання чи в інший спосіб ([1] пункт 28).


На один транспортний засіб та його складові  частини,  що мають  ідентифікаційні  номери,  видається  по  одному  примірнику довідки-рахунка та акта приймання-передачі або біржової угоди.

У разі реалізації  транспортного  засобу  та  його  складових частин, що мають ідентифікаційні номери, за відповідним дорученням довідка-рахунок,  акт приймання-передачі і біржова угода видаються на   ім'я  юридичної  або  фізичної  особи,  від  імені  якої  діє представник ([1] пункт 19).


У разі допущення помилки під час заповнення  довідки-рахунка, акта  приймання-передачі або  біржової  угоди  неправильний запис закреслюється,  на зворотному боці робиться правильний  запис  з відміткою   "виправленому   вірити", який завіряється підписом відповідальної особи суб'єкта  господарювання,  що  скріплюється круглою печаткою. Під час заповнення бланків зазначених документів більше трьох виправлень не допускається ([1] пункт 18).


У  разі втрати покупцем довідки-рахунка, акта приймання-передачі,  біржової угоди або відповідно номерного знака для разових поїздок та  номерного  знака  "Транзит"  суб'єкт господарювання    на    підставі    заяви   покупця   видає   нову довідку-рахунок, акт приймання-передачі або біржову угоду, на якій робиться напис "дублікат", зазначається серія, номер і дата видачі втраченої  довідки-рахунка,  акта  приймання-передачі або біржової угоди.   Дублікат  довідки-рахунка,  акта  приймання-передачі  або біржової   угоди   підписується   відповідальною  особою  суб'єкта господарювання,  що  скріплюється круглою печаткою. Інформація про видачу  нового  відповідно  номерного знака для разових поїздок та номерного знака "Транзит"  вноситься  до  довідки-рахунка,  акта приймання-передачі або біржової угоди  ([1] пункт 20).


Розрахунки за продані транспортні засоби та  їх  складові частини, що мають ідентифікаційні номери, проводяться в готівковій та/або безготівковій формі.  Споживачеві в  обов'язковому  порядку видається розрахунковий  документ  установленої  форми  на  суму здійсненої операції,  який засвідчує  факт  купівлі  транспортного засобу та його складових частин, що мають ідентифікаційні номери  ([1] пункт 31).


У разі продажу нового транспортного засобу та його складових частин,  що мають ідентифікаційні номери, продавець у сервісній книжці  обов'язково зазначає найменування товару,  дані про ціну, умови і   правила   придбання,   дату   проведення передпродажної  підготовки,  інформацію про строк, протягом якого здійснюється сервісне обслуговування, перелік сервісних центрів та їх адреси,  прізвище,  ім'я,  по батькові та підпис відповідальної особи, що скріплюється круглою печаткою суб'єкта господарювання  ([1] пункт 32).


На продані транспортні засоби та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, споживачеві видаються копія сертифіката  відповідності або  свідоцтва про визнання відповідності  (на  транспортні  засоби та їх складові частини, що мають ідентифікаційні   номери, які   підлягають  обов'язковій сертифікації),   сервісна   книжка, експлуатаційна документація, розрахунковий документ, який засвідчує факт купівлі, довідка-рахунок або акт приймання-передачі транспортного засобу від  виробника, а у разі продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, філією суб'єкта господарювання або його уповноваженим   дилером   -   акт приймання-передачі транспортного засобу або його складових частин, що  мають  ідентифікаційні  номери, який укладається між суб'єктом господарювання (його філією) та уповноваженим дилером  ([1] пункт 33).


У разі продажу транспортного засобу, що ввезений з-за кордону, разом з довідкою-рахунком суб'єкт  господарювання  видає споживачеві оригінал або копію вантажної митної декларації.

На проданий  транспортний засіб продавець ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ видати відповідно  номерний  знак  для  разових  поїздок та номерний знак "Транзит", який зазначається у виданій споживачеві довідці-рахунку або в акті приймання-передачі  ([1] пункт 34).


Гарантійний строк зазначається у паспорті  на  продукцію, сервісній  книжці  (гарантійному  талоні) чи іншому документі,  що додається до товару,  та обчислюється з дня продажу  транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер  ([1] пункт 36).


На комплектувальні вироби встановлюється гарантійний строк не менший ніж гарантійний строк  на  основний  виріб,  якщо  інше  не передбачено нормативно-правовими актами,  нормативними документами чи договором  ([1] пункт 35).


НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ РЕАЛІЗАЦІЯ нових транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, із знищеними або підробленими номерами агрегатів,  з дефектами,  що  загрожують безпеці  дорожнього  руху,  або тих,  що не пройшли передпродажної підготовки ([1] пункт 11).


ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ставити печатку на  незаповнених  чи  не  в повному обсязі  заповнених бланках довідок-рахунків,  актів приймання-передачі і біржових угод  ([1] пункт 18).


Під час продажу транспортних засобів, що перебували на обліку  відповідно в Державтоінспекції і Держтехнагляді та зняті з такого   обліку   для  реалізації,  покупцеві  видається разом  з довідкою-рахунком  або  біржовою  угодою  відповідно свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та свідоцтво про   реєстрацію  машини  та/або  реєстраційно-облікова  картка  з відмітками  суб'єкта  господарювання  про продаж, зазначенням дати продажу,  серії  та  номера  виданої  довідки-рахунка і відповідно номерного знака для разових поїздок та номерного знака "Транзит"  ([1] пункт 17).


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика