1.2.6. ПРАВИЛА ПРОДАЖУ ГАЗУ ДЛЯ ПОБУТОВИХ ПОТРЕБ


Нормативна база:


1. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі та надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення та інших споживачів» від 20.11.2003 р. № 1790.

2. Наказ Міністерства палива та енергетики України «Про затвердження Інструкції про порядок приймання,зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених  для  комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту» від 03.06.2002 р. № 332.


Роздрібна  торгівля та надання послуг з постачання газу здійснюється через мережу газонаповнювальних станцій, газонаповнювальних пунктів, проміжних складів балонів та спеціалізовані магазини з продажу газу (далі -  пункти  реалізації газу)  ([1] пункт 2).


При  в'їзді на територію пункту реалізації газу встановлюється інформаційне табло із зазначенням продукції,  яка є в продажу,  роздрібних цін за одиницю ємності  або  одиницю  ваги, знаків безпеки  ([1] пункт 10).


Розрахунки  за  придбаний газ здійснюються в національній валюті,  шляхом безготівкового розрахунку  або  в  іншому  порядку відповідно до законодавства.

Під час  продажу  газу та надання послуг продавці (працівники пунктів реалізації газу,  які надають послуги з доставки  балонів) ЗОБОВ'ЯЗАНІ видати споживачеві розрахунковий документ установленої форми, що засвідчує факт придбання газу та надання послуг  ([1] пункт 13).


Газ у балонах  відпускається  споживачам,  які  мають зареєстровані в установленому  порядку  газобалонні  установки,  у балонах ємністю 27 та 50 літрів.

Реалізація та наповнення 5-літрових балонів  для  туристських газових плит провадиться без реєстрації  ([1] пункт 22).


Балони наповнюються на газонаповнювальних  станціях і в пунктах за такими нормами:

1-літрові    - 0,32 кг +/- 0,01 кілограма;

5-літрові - 2 кг +(-) 0,02 кілограма;

27-літрові - 11 кг +(-) 0,1 кілограма;

50-літрові - 21 кг +(-) 0,1 кілограма.

Усі балони незалежно від  способу  наповнення  підлягають перевірці ваговим методом на відповідність нормам наповнення  ([1] пункт 20, [2] пункти 6.2.11, 6.2.12).


Працівники пункту реалізації газу після виконання робіт із заміни  балона та технічного обслуговування індивідуальної газобалонної  установки  роблять  в  абонентній  книжці  споживача відмітку  про  виконані  роботи  із  зазначенням  дати  та  номера встановленого  балона,  проводять інструктаж абонента, після чого здійснюють з покупцем розрахунок за  доставлений  газ  та  видають накладну  і  розрахунковий  документ.  Виконання  зазначених робіт підтверджується підписом споживача у реєстрі заміни балонів  ([1] пункт 24).


Відповідальність за безпечне використання газу у побуті покладається безпосередньо на споживача ([1] пункт 26).


ОСОБЛИВОСТІ ВІДПУСКУ СКРАПЛЕНОГО ГАЗУ В БАЛОНИ


ОСОБЛИВОСТІ ПОРЯДКУ ЗАПРАВКИ ПАЛИВНИХ  БАЛОНІВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, ДВИГУНИ ЯКИХ ПРАЦЮЮТЬ НА СКРАПЛЕНОМУ ГАЗІ


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика