1.2.7. ПРАВИЛА ПРОДАЖУ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ І ВИПРОМІНЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ
Нормативна база:
Реалізація на території України радіоелектронних засобів і випромінюючих пристроїв, у тому числі й через мережу комісійної оргівлі та Інтернет-магазини, здійснюється при наявності дозволу, виданого Державним підприємством "Український державний центр радіочастот" ([1] пункт 1.3).
Радіоелектронні засоби і випромінюючі пристрої, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону з метою їх подальшої реалізації, підлягають обов'язковому маркуванню обліковими марками, а радіотелефони стільникового зв'язку (далі - термінал) - подвійному маркуванню: захисними знаками й обліковими марками ([1] пункт 1.6).
облікова марка |
- контрольна етикетка одноразового використання з нанесеними даними контрольно-облікової інформації у вигляді двомірного штрихового коду, який дає змогу в автоматизованому режимі ідентифікувати кожну промарковану одиницю радіоелектронних засобів або випромінюючих пристроїв ([1] пункт 1.8). |
захисний знак |
- знак визначеної ДП "Український державний центр радіочастот" форми, що наноситься виробником терміналів на власну фірмову етикетку поруч із серійним номером (IMEI) та назвою термінала на стадії його виготовлення ([1] пункт 1.9). |
Облікові марки наносяться на нерозбірну частину радіоелектронних коштів і випромінюючих пристроїв у місці, доступному для їх візуального огляду. Якщо розміри або тип виробу не дають змоги нанести облікові марки безпосередньо на виріб (дрібні вироби, упаковані в групі й таке інше), вони наносяться на гарантійний талон або на заводську упаковку.
У разі маркування терміналів облікова марка наноситься на фірмову упаковку термінала поряд із заводською етикеткою, яка містить серійний номер (IMEI) даного термінала ([1] пункт 4.5).
Нанесення облікової марки здійснюється виробником на корпус радіоелектронних засобів і випромінюючих пристроїв таким чином, щоб забезпечити безперешкодне зчитування контрольно-облікової інформації пристроєм автоматизованого зчитування двомірного штрихового коду й можливість вільного читання службової та споживчої інформації органами нагляду або споживачами ([1] пункт 4.7).
Реалізація терміналів дозволяється лише за наявності:
- маркування захисним знаком. Цей знак наноситься виробником на власну фірмову етикетку, нанесену безпосередньо на термінал, поряд з назвою термінала та його серійним номером (IMEI) на стадії його виготовлення;
- маркування обліковими марками фірмової упаковки термінала поряд із заводською етикеткою, яка містить серійний номер (IMEI) даного термінала ([1] пункт 4.8).
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ реалізація на території України, у тому числі й через мережу комісійної торгівлі та Інтернет-магазини, радіоелектронних засобів і випромінюючих пристроїв, увезених з-за кордону або виготовлених на території України, не маркованих згідно з цим Порядком ([1] пункт 1.7).