1.3.4. КОМІСІЙНА ТОРГІВЛЯ


Нормативна база:


1. Закон України «Про захист прав споживачів»  від 12.05.1991 р. № 1023-XII.

2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» від 11.11.2009 р. № 1200.

3. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння» від  25.03.1999 р. № 460.

4. Наказ Міністерства зовнішніх економічних  зв'язків  України «Про затвердження Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами» від 13.03.1995 р. № 37.

5. Наказ Міністерства  зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України «Про затвердження Інструкції про порядок оформлення суб'єктами господарювання операцій при здійсненні комісійної торгівлі непродовольчими товарами» від 08.07.1997 р. № 343.


На комісію приймаються непродовольчі товари, придатні для використання,  як нові,  так і ті, що були в користуванні, але не потребують ремонту або реставрації  і  відповідають  санітарним вимогам, а також антикварні і унікальні речі та твори мистецтва  ([4] пункт 2.1).


Товари від юридичних осіб приймаються згідно з товарно-супровідними документами та за наявності інформації  про товар, викладеної відповідно до законодавства про мови.

Приймання  на   комісію   нових   товарів   вітчизняного   та іноземного виробництва здійснюється за наявності в комітента (крім фізичної  особи,  яка  не  має  статусу  суб'єкта  підприємницької діяльності) документів,  що засвідчують їх якість  та  безпеку,  а також   зазначення   у   документах   на   товари,  що  підлягають обов'язковій  сертифікації,  реєстраційних  номерів   сертифікатів відповідності   чи  свідоцтв  про  визнання  відповідності  та/або
декларацій  про  відповідність,  якщо це встановлено технічним регламентом.  

Товари, що не підлягають обов'язковій сертифікації в Україні, приймаються  на  комісію  за   наявності   гігієнічного   висновку державної   санітарно-гігієнічної   експертизи   на    імпортовану продукцію.

Якщо на завезені з-за  кордону  партії  товарів,  що  були  в ужитку, відсутні дані щодо їх безпеки для здоров'я  населення,  то приймання на комісію таких товарів, їх реалізація та  використання дозволяється лише  після отримання позитивного  висновку  державної санітарно-гігієнічної експертизи ([4] пункт 2.5).


Технічно складні товари, на які не вийшли гарантійні строки користування,  приймаються на комісію разом з  паспортом  і гарантійним  талоном, котрі при продажу передаються споживачеві. При цьому гарантійний термін не подовжується  ([4] пункт 2.8).


При прийманні товарів на комісію комісіонер  на   кожну одиницю товару виписує квитанцію у  двох  примірниках  і  товарний ярлик, які підписуються фахівцем-оцінником  і  комітентом.  Перший примірник квитанції  видається  комітенту, другий залишається у комісіонера і прикладається до товарного звіту.

Якщо комітент здає на комісію декілька одиниць одного товару, то  комісіонер  виписує  на  ці  товари  одну  квитанцію  у двох примірниках, а на кожну одиницю цих товарів  виписується  товарний ярлик.

Товарний ярлик прикріплюється до прийнятого на комісію товару. До дрібних речей прикріплюється цінник. При продажу товару товарний ярлик або цінник з нього не знімається ([4] пункт 2.7).


НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДЛЯ КОМІСІЙНОГО ПРОДАЖУ:

- зброя,  боєприпаси  (крім мисливської та спортивної зброї і боєприпасів до них, а також холодної зброї,  спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої і дратівної дії, що продаються громадськими об'єднаннями з  дозволу  органів  внутрішніх  справ), бойова і спеціальна військова техніка;

- вибухові речовини й засоби вибуху;

- отруйні речовини;

- наркотичні, психотропні і отруйні засоби;

- лікувальні засоби і вироби медичного призначення;

- армійське  знаряддя,  тканини та інші товари військового асортименту, форменне обмундирування, білизна з штампом закладів, організацій і підприємств;

- газові плити та балони до них без документа служби газового господарства, що підтверджує їх придатність до  подальшого використання;

- товари побутової хімії;

- товари з простроченим терміном зберігання;

- товари від неповнолітніх віком до 18 років;

-  піротехнічні  вироби;

-  іграшки  для  дітей  віком до 3-х років;

- іграшкова  зброя  з  пластиковими кульками;

- примірники аудіовізуальних  творів  і  фонограм,  що  були  в
користуванні,  а  також нові без наявності супровідних документів ([4] пункт 2.3).


Порядок оформлення операцій суб'єктами господарювання, які здійснюють комісійну торгівлю непродовольчими товарами, визначений окремою Інструкцією (див. [5] та [2] пункти 50 - 56).


Вимоги споживача стосовно непродовольчих товарів неналежної якості, що перебували у використанні та були реалізовані через роздрібні комісійні торговельні підприємства задовольняються за згодою продавця за умови, що гарантійний термін на них не закінчився ([1] стаття 8 частина 2).


Порядок приймання на комісію і продажу автомобілів, мотоциклів, тракторів   й  інших  транспортних  засобів,  номерних агрегатів до них,  ювелірних виробів з дорогоцінних металів та коштовного каміння регулюється окремими правилами  ([4] пункт 1.1).


Продаж ювелірних виробів, які були у вжитку, здійснюється за  умови  проставлення на товарному ярлику позначки "виріб був у вжитку" або "б/в"  ([3] пункт 25-1).


КОМІСІЙНИЙ ПРОДАЖ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА ЇХ СКЛАДОВИХ ЧАСТИН


Назад в розділ

До змісту

Яндекс.Метрика