10.1.1. ПОСЛУГИ ЛАЗЕНЬ І ДУШІВ
Нормативна база:
1. Наказ Українського союзу об'єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення «Про затвердження інструкцій щодо надання окремих видів побутових послуг» від 27.08.2000 р. № 20 (Мінюст № 809/5030).
Надання послуг ПОВИННО здійснюватися в приміщеннях, оформлених відповідно до присвоєних підприємствам.
Послуги можуть надаватись як у комплексі, так згідно із спеціалізацією ([1] пункт 1.2).
Відповідно до спеціалізації підприємства ПОВИННІ МАТИ оздоблені спеціальні приміщення для очікування та відпочинку, комфортні меблі і сучасне обладнання, надавати обов'язковий мінімум супутніх послуг ([1] пункт 1.4).
Підприємство (виконавець) ПОВИННО забезпечити високу професійну етику обслуговування (культуру мови, доброзичливе ставлення до відвідувачів, професійну грамотність, ознайомити замовника з вимогами нормативних документів, які належать до цих послуг) ([1] пункт 1.5).
При оформленні замовлення відвідувачеві видається касовий чек при розрахунках через реєстратори розрахункових операцій ([1] пункт 2.1).
При розрахунках без застосування реєстраторів замовнику видається квитанція за формою № ПО-Д-1, або квиток, виготовлений друкарським способом із зазначеними серією, номером і фіксованою ціною на послуги ([1] пункт 2.2).
Послуги надаються відповідно до переліку і за цінами, затвердженими виконавцем ([1] пункт 3.1).
У приміщеннях лазень, душових відділень і саун НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:
- входити до роздягального приміщення у верхньому одязі за наявності гардеробу;
- палити в приміщеннях;
- уносити до лазневих і парильних приміщень пляшки, інші скляні предмети, леза та бритви для гоління, білизну;
- користуватися лікарськими засобами;
- митися милом у парильному відділенні;
- користуватися басейном без попереднього миття під душем;
- залишати відкритими крани після користування ними;
- псувати інвентар і обладнання;
- уживати спиртні напої ([1] пункт 3.2).
Відвідувачам, що здали в гардероб верхній одяг та головні убори, гардеробником видається жетон.
Відповідальність за збереження одягу в гардеробі та роздягальному відділенні, а також за здані до камери схову документи, гроші й цінні речі несе адміністрація. За відсутності камери схову документи, гроші й цінні речі здаються на зберігання черговому роздягального відділення. Вони ПОВИННІ зберігатися у спеціальному сейфі. Адміністрація не несе відповідальності за речі, що не здані на відповідальне зберігання ([1] пункт 3.3).
Одяг, взуття та білизна відвідувачів зберігається у шафах з видачею жетона. Зачиняти та відчиняти шафи МАЄ ПРАВО тільки черговий роздягального відділення. Виданий жетон є доказом ПРАВА відвідувача на речі у відповідній шафі.
У разі загублення жетона, відвідувач отримує свої речі, якщо доведе, що вони належать саме йому, і сплатить вартість жетона ([1] пункт 3.4).